Hledáme ředitele roku 2020/2021

Děkujeme všem, kteří zaslali nominaci. Odborná porota je nyní pečlivě hodnotí...

Ředitel školy udává její směr a určuje atmosféru. Je to postava nesmírně důležitá, neovlivňuje napřímo pouze své žáky, ale celé rodiny a tým svých kolegů.

Už třetím rokem organizujeme pod záštitou Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy anketu, jejímž cílem je vzdát hold ředitelům a ředitelkám českých škol a ty nejúspěšnější také odměnit zaslouženým titulem a cenami.

Rok 2020 s sebou do všech životů přinesl nečekané situace, ve kterých jsme se museli rychle zorientovat a třeba i změnit naše zažité vzorce a jistoty. Právě školství je sektorem, kde proběhly změny téměř největší. Ze dne na den museli pedagogové reagovat na nová opatření a přizpůsobovat své plány.

Zodpovědnost jako vždy připadla na muže a ženy v čele. Ředitelé škol se v této době jasněji než dříve projevili jako opravdoví vrcholoví manažeři. Za jejich nasazení bychom jim touto cestou chtěli poděkovat a vybrat opět toho nejlepšího z nejlepších!

Přečtěte si rozhovory s finalisty minulých ročníků na našem blogu.

Nominujte svého favorita

Příjem nominací byl ukončen 31. ledna 2021. Nezbývá, než svým favoritům držet všechny palce.

Máte ve svém okolí někoho, kdo je podle vás takového titulu hoden? Vyplňte nominační formulář a zařaďte svého favorita do soutěže. Čím je váš kandidát výjimečný? Napište nám, proč si pana ředitele či paní ředitelky vážíte a proč si podle vás zaslouží vyhrát.

Odborná porota na základě nominací zvolí finalisty, kterým následně zadáme speciální domácí úkol. Budou nás zajímat odpovědi na otázky týkající se školství a jejich osobního pohledu.

Vyhlášení a ceny

Slavnostní vyhlášení ankety proběhne v dubnu 2021. Oznámeni budou vítězové každé ze tří kategorií (malotřídky, základní školy, střední a gymnázia) a také absolutní vítěz ankety a ředitel roku pro období 2020/2021.

Všichni vítězové obdrží hodnotné ceny od partnerů a pořadatele ankety. Mezi nimi jsou např. poukazy na vzdělávací manažerské kurzy či předplatné časopisu o vzdělávání.

Partneři

Anketa probíhá pod záštitou Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy