Lektoři a studenti píšou pro vás

Mohlo by vás zajímat

Lucie Štěrbová /

Pište rukou: Víc si zapamatujete a budete kreativnější

Ručně psané dopisy nahradily e-maily a namísto notesu a barevných tužek s sebou v batohu nosíme telefon, tablet nebo počítač. Jasně, zapsat si poznámky do elektronického zařízení je rychlejší a praktičtější, ale… zapamatujeme si jen minimum a v případě elektronického kalendáře spíš podlehneme tomu odsunout úkoly na později. V tomhle je to minimálně 1:0 pro psaní rukou.
Lucie Štěrbová /

Maturita z češtiny: Největší chytáky z let 2015, 2016 a 2017. Jak se jim vyhnout?

Jidáš, poprsí Pallady, Ezop, epizeuxis, normalizace… To je jen stručný výčet toho, u čeho se maturanti v didaktických testech z češtiny v loňských letech zapotili nejvíc. Mrkněte se na největší „chytáky“ a přečtěte si, na co si dát pozor. Při přípravě k matuře se to určitě bude hodit.
Lucie Štěrbová /

Raději shořet, než vyhasnout? Syndrom vyhoření není sexy diagnóza

2 z 10. Taková je bilance duelu „Češi vs. syndrom vyhoření“. Minimálně s příznaky téhle „módní“ diagnózy se potýká každý pátý Čech. Častěji se s ním perou ženy, nezadaní a mladší lidé. Práce, která je dříve až neskutečně bavila, je najednou štve, frustruje, ničí. Vstát ráno z postele? Nadlidský úkol. Řešení? Běh na dlouhou trať. A věřte, že tady rozhodně neplatí rčení, že je lepší shořet, než vyhasnout…