Co očekávat od kurzu Příprava na lékařskou fakultu

KDY A KDE KURZY PROBÍHAJÍ

Kurzy se konají každý den od pondělí do čtvrtka v dopoledních hodinách na jedné z našich pražských poboček. Konec kurzu je plánován před termínem přijímacích zkoušek.

NA ZAČÁTKU KURZU

Pro přijetí do přípravných kurzů není třeba absolvovat žádné vstupní testování; jsme otevřeni každému zájemci o daný obor. Před první hodinou si napíšete vstupní test (ten obdržíte v elektronické podobě e-mailem), který s vámi potom lektor na prvním setkání rozebere. Vy i on zjistíte, jaké znalosti si z dosavadního studia přinášíte, na čem můžete stavět a na čem je třeba nejvíce zapracovat.

V PRŮBĚHU KURZU

V průběhu kurzu vždy předem víte, které okruhy se budou na kterém setkání probírat. V případě nenadálých událostí, jako je například nemoc lektora, vždy zajistíme příslušné suplování.

Harmonogram kurzů počítá s tím, že veškerá potřebná látka bude probrána do termínu přijímacích zkoušek.

V kurzech k přijímacím zkouškám se většinou vystřídají dva nebo tři lektoři. Chceme si být jisti, že vám pro každou oblast znalostí poskytneme vždy toho nejlepšího lektora a zkušeného odborníka.

Cílem kurzu je osvojit si znalosti ze všech okruhů na úrovni potřebné k úspěšnému zvládnutí přijímacích zkoušek na lékařské fakulty. Výsledná úroveň studenta v jednotlivých okruzích:

CHEMIE:
● Intenzivně zopakované SŠ učivo chemie (obecná, anorganická a organická chemie, biochemie, chemické výpočty)
● Schopnost propojovat jednotlivá chemická témata mezi sebou a s biologií i genetikou (v rozsahu požadovaném na lékařské fakulty v ČR)
● Dovednost v řešení jednotlivých typů testů chemie na lékařské fakulty
● Znalost požadavků jednotlivých lékařských fakult
● Schopnost uspět u pohovoru na 2. a 3. LF

BIOLOGIE:
● Intenzivně zopakované SŠ učivo biologie (buňka, patogenní organismy, tkáně, organologie, genetika, ekologie, rostliny)
● Schopnost propojovat jednotlivá biologická témata mezi sebou
● Dovednost v řešení jednotlivých typů testů biologie na lékařské fakulty
● Znalost požadavků jednotlivých lékařských fakult
● Schopnost uspět u pohovoru na LF

FYZIKA:
● Přesná znalost fyzikálních zákonů na úrovni střední školy, a to v matematickém (kvantitativním = rovnice) i fyzikálním (kvalitativním) znění
● Schopnost vytvořit matematickou rovnici z výchozího fyzikálního principu
● Schopnost vyřešit získanou matematickou rovnici
● Schopnost interpretovat získaný výsledek a jeho následná identifikace s výsledky ve vzorových testech LF (typicky převody jednotek apod.)

NA KONCI KURZU

Na konci kurzu budete mít možnost absolvovat „přijímačky nanečisto“ formou písemného testu. Jedná se o naše vlastní testy vytvářené a aktualizované v průběhu let tak, aby co nejlépe simulovaly skutečné přijímací řízení. Každý student, který závěrečný test zvládne alespoň na 70 procent, dostane na vyžádání od Tutoru certifikát o úspěšném absolvování přípravného kurzu, jímž může například přijímací komisi dokázat svůj zájem o příslušný obor!

PO SKONČENÍ KURZU

Co vás čeká po absolvování kurzu od Tutoru, už záleží na vás samotných. My víme jen to, že až 96 procent našich absolventů zahájí studium na konkrétní vysoké škole, na kterou se chtěli dostat.

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Následující volbou souhlasíte s využíváním cookies a použití údajů o vašem chování na webu pro zobrazení cílené reklamy. Personalizaci a cílenou reklamu si můžete kdykoliv vypnout nebo upravit.