Abychom vám zpříjemnili používání našich služeb používáme soubory cookie.
Cz_flag Uk_flag Ru_flag
Decor_left

Cool Business English – moderní technologie ve výuce AJ

 

Obchodní angličtina ve Vašem mobilu!

 

V období 10/2012 – 3/2014 společnost Tutor realizovala projekt Cool Business English - moderní technologie ve výuce AJ. Cílem projektu bylo využít nových technologií k rozvoji a posílení slovní zásoby u studentů angličtiny, konkrétně v oblasti Business English. Projekt byl financovaný z Evropského sociálního fondu a státního rozpočtu ČR v rámci Operačního programu Vzdělávání pro konkurenceschopnost.

 

V rámci projektu jsme vytvořili jazykovou mobilní aplikaci pro „chytré telefony“. Díky této aplikaci, kterou si student stáhne do svého telefonu (a tudíž nemusí být neustále online), se může učení slovíček a frází k vybraným okruhům obchodní angličtiny věnovat kdykoli a kdekoli, dle svých aktuálních možností a nálady. Aplikace umožňuje přehrávání slovíček jak v anglické, tak v české verzi, student si sám ohodnotí, zda slovíčko znal či ne. Svoji úspěšnost a pokroky může sledovat v dílčích i souhrnných statistikách. Slovíčka i fráze jsou navíc doplněny o MP3 nahrávky s jejich správnou výslovností.

 

Obsah vytvořených vzdělávacích modulů byl zaměřen na obchodní angličtinu tak, aby studenti získali jistotu při telefonování, e-mailové komunikaci, prezentacích či vedení obchodních schůzek (Obchodní společenská konverzace, Telefonická obchodní komunikace, Písemná (emailová) formální a neformální korespondence, Efektivní vyjednávání, Efektivní prezentace, Vedení schůzek).

 

Aplikace a vytvořené obsahy byly otestovány na víc jak 50 osobách ze Středočeského kraje, kteří aplikaci hodnotili jako velice užitečnou a přínosnou pro jejich další jazykový rozvoj a jako skvělý doplňující prostředek k prezenční výuce, který mohou využívat kdykoliv chtějí a potřebují.

 

Jazyková aplikace Cool Business English bude společností Tutor dále rozvíjena, doplňována o novou slovní zásobu jak z oblasti obchodní, tak z obecné angličtiny. Na základě podnětů od lektorů a od účastníků pilotáže bude v brzké době rozšířena např. o témata Partnership, Creativity and brainstorming, Project management, Customer Service, Managing people, Money, Lifestyle, Goog manners, Emotions atd. s rozřazením pro různé jazykové úrovně. Aplikace bude součástí vybraných jazykových kurzů.

 

Decor_right
Iko_up