Letní jazykový týden pro teenagery (12-17 let) – němčina, 5 x 10 týdně

16. 7. 2018 - 20. 7. 2018, Po, Út, St, Čt a Pá 8:30 - 17:00
Intenzivní – 2x týdně a více (jedna lekce trvá 45 minut, celkem 50 lekcí)
Pobočka Karlín - Karlínské náměstí 225/8 Praha
Kód termínu: JS11042800
Potřebuji jiný termín

Sháníte pro své děti program na letní prázdniny? A chcete, aby byl nejen pestrý a zábavný, ale také přínosný? Nechte to na nás! O vaše děti se postaráme celý den, zabavíme je a ještě si zlepší němčinu. Cizím jazykem se dá totiž mluvit nejenom v učebně, ale také na pikniku, v zoo nebo třeba při minigolfu.

Na výuku dospívajících se v Tutoru specializujeme již 18 let a víme, jak docílit jazykového pokroku zábavnou formou.

O kurzech:

Intenzivní týdenní kurzy němčiny pro teenagery propojují klasickou dopolední výuku jazyka s odpoledními aktivitami vedenými v němčině. Lektoři jsou vyškolení profesionálové orientovaní na práci s mládeží. Vaše děti tak budou trávit celé dny v cizojazyčném prostředí, díky čemuž si používání němčiny přirozeně osvojí, zlepší své vyjadřovací schopnosti i výslovnost a především ztratí ostych.

Týdenní program zahrnuje 20 hodin výuky jazyka a dalších 30 hodin doprovodného programu v NJ – možno přihlásit se i na více turnusů (obsah je obměňován). Součástí kurzovného jsou obědy, občerstvení, výukové materiály i vstupy na doprovodné akce.

V Praze děti zažijí např. zábavnou návštěvu EDULABu, Seznamu, jízdu bobovou dráhou či návštěvu areálu České televize a uspořádají s vlastním přičiněním piknik v přírodě. V Brně se děti mohou těšit např. na návštěvu hvězdárny nebo napínavou únikovou hru.

Komu jsou kurzy určeny:

Dětem a teenagerům ve věku 12–18 let se znalostí němčiny alespoň na mírně pokročilé úrovni.

Metody a cíle kurzu:

Smyslem kurzu je nasimulovat dětem pobyt v cizojazyčném prostředí bez nutnosti vycestování do zahraničí a umožnit jim zlepšit své komunikativní dovednosti a rozšířit slovní zásobu, a to nenásilnou zážitkovou formou prostřednictvím zábavných aktivit v kolektivu vrstevníků.

V dopoledním bloku výuky uplatňujeme komunikativní metodu, kdy je hodina vedena převážně v německém jazyce za minimálního využití češtiny. S novou látkou se studenti seznamují prostřednictvím vhodných výukových aktivit a následně ji procvičují v praxi. Děti si tak rychle navyknou nejen mluvit, ale i přemýšlet v cizím jazyce a zlepší se i jejich porozumění mluvené němčině. Probíraná témata odrážejí zájmy náctiletých a vycházejí z každodenního života.

Odpolední program vždy tematicky navazuje na látku probíranou dopoledne a navíc umožňuje dětem komunikovat německy v reálném prostředí a užít si zábavu v kolektivu vrstevníků. Plánované aktivity zohledňují různorodé zájmy účastníků a zahrnují např. výlety po Praze, sportovní aktivity i kulturní vyžití, to vše pod dohledem prověřených lektorů (rodilých mluvčích) a za neustálého zapojování cizího jazyka.

Denní program:

8:30 – 10:05 – výuka v učebnách Tutoru – blok I.
10:05 – 10:20 – přestávka + občerstvení
10:20 – 11:55 – výuka v učebnách Tutoru – blok II.
12:00 – 13:00 – oběd v blízké restauraci (v ceně kurzovného)
13:00 – 17:30 – cizojazyčný venkovní program navazující na probranou látku

 

(Program může být operativně měněn v závislosti na počasí či z jiných organizačních důvodů.)

Lektoři a výukové materiály:

Kurzy vedou především rodilí mluvčí s pedagogickým certifikátem, příp. čeští lektoři s perfektní znalostí jazyka a zahraniční zkušeností. Každý lektor je pečlivě vybírán metodickým týmem Tutoru, který posuzuje nejenom odbornost lektorů a pedagogické schopnosti, ale také osobnostní předpoklady pro práci s dětmi a mládeží.

Výhody letního intenzivního kurzu:

  • nenahraditelná simulace cizojazyčného prostředí bez nutnosti vycestovat
  • týdenní kulturní i sportovní vyžití a zároveň přirozené zlepšení němčiny zážitkovou formou
  • celodenní dohled školených pedagogů (8:30 – 17:30)
  • prohloubení dosavadních znalostí, načerpání nových dovedností a zkušeností, seznámení s novými kamarády stejného věku
  • oběd, svačina, pití a vstupy na kulturní, sportovní či jiné akce v ceně
Potřebuji jiný termín