Kdo v přípravných kurzech učí

Lektorský tým

V Tutoru sázíme na profesionalitu a zkušenost, zároveň ale víme, že nejvíce vás naučí takový lektor, který je svým studentům sympatický a dokáže se jim přizpůsobit. Proto v našich kurzech učí většinou mladší lektoři, kteří jsou sami absolventi nebo studenti posledního ročníku právě toho oboru, který chcete studovat i vy. Vědí přesně, co přijímací zkoušky obnáší a jaké požadavky kladou na studenta, a své zkušenosti vám poutavou formou dokážou předat.

Mnoho z našich lektorů a lektorek váš vysněný obor nejenom vystudovalo, ale nadále v něm i profesionálně působí a výuce se věnují čistě ze zájmu. Proto se v přípravných kurzech Tutoru můžete setkat například s advokátkou, soudcem, lékařkou či psychoterapeutem a nahlédnout na svůj vybraný obor jejich očima.

 • 43 % našich lektorů a lektorek je ve věku 26–30 let.
 • 1/3 našeho lektorského týmu tvoří muži.
 • 11 % našich lektorů a lektorek má vyšší než magisterské vzdělání (JUDr., Ph.D., RNDr. apod.).

Práce s lektory

Každý z našich lektorů a lektorek prošel výběrovým řízením, v němž jsme testovali nejen jejich odborné znalosti, ale také lektorské dovednosti a předpoklady pro práci s mladými lidmi. Vzájemnou výměnu pedagogických zkušeností a metodických tipů navíc lektorům zprostředkováváme na pravidelných seminářích, workshopech, ale i neformálních setkáních, které v Tutoru pro lektory pořádáme.

Kromě toho pravidelně ověřujeme vaši spokojenost s výukou prostřednictvím dotazníkového šetření a průběžně od vás sbíráme podněty. Lektory navíc v hodinách observujeme a poskytujeme jim zpětnou vazbu ohledně jejich výkonu. Proto vám můžeme garantovat, že naši lektoři vás vše skutečně naučí!

 • 98 % našich studentů je spokojených se svým lektorem.
 • Podle vyjádření 96 % našich studentů předávají lektoři znalosti zajímavou a poutavou formou.
 • 99 % studentů potvrzuje, že lektoři jsou na výuku vždy řádně připraveni a chodí do výuky včas.

Postřehy našich studentů:

 • Mnou absolvovaný kurz byl veden zkušenou profesorkou, která podávala učivo jednoduše a vše vysvětlovala naprosto s přehledem a tzv. polopaticky.
  anonymní
 • Kurz mi přinesl spoustu poznatků, zkušeností, vědomostí, prožitků a pár nových přátel. Tento kurz bych mohl doporučit všem, kteří se chtějí naučit novým věcem.
  anonymní