Na co se často ptáte

Kdo online kurzy učí? Mohu si kurz vyzkoušet? Jak často se zkoušejí cvičné testy? Přečtěte si odpovědi na otázky, které vás nejčastěji zajímají.

Kdo online kurzy učí?

Zkušení lektoři našich prezenčních přípravných kurzů. V případě online přípravných kurzů na obory vysoké školy se jedná jak o zkušené lektory (učitelé SŠ, VŠ), tak mladší lektory, kteří jsou sami absolventy nebo studenty posledního ročníku právě toho oboru, který chcete studovat i vy. Vědí přesně, co přijímací zkoušky obnáší a jaké požadavky kladou na studenta. Lektoři, kteří učí v kurzech, jež připravují na jednotné přijímací zkoušky či státní maturitu, znají katalogy požadavků k jednotlivým zkouškám a mnohdy jsou i sami zadavateli, zkoušejícími, či ratery při opravování didaktických testů.

Je možné si doplnit zmeškané lekce?

Do Google Classroom, tedy virtuální třídy, lektoři zadávají úkoly a informují studenty o probrané látce. Veškeré materiály jsou uložené v sekci práce v kurzu. Jelikož je možné řešit testy online, případnou zmeškanou látku si tak lze jednoduše doplnit.

Jakou formou mohu klást otázky vyučujícímu / komunikovat s vyučujícím?

S lektorem lze komunikovat dvojím způsobem: Zaprvé – stejně jako v běžné třídě. Google Classrom, tedy virtuální třída, je vybavena mikrofony, přes které je student schopen komunikovat s lektorem a naopak. Student tedy s lektorem a dalšími spolustudenty komunikuje v reálném čase. Druhou možností je komunikace přes chat, tedy komunikace písemná.

Jak funguje Google Classroom?

Rozhraní Google Classroom, tedy virtuální třídy, funguje podobně jako sociální sítě, např. facebook. Stejně tak jako na facebooku máte timeline, kde můžete přidávat příspěvky, sdílet fotografie a podobně, tak i Google Classroom má svou vlastní verzi timeline. V tomto rozhraní se timeline říká „Stream“. Jedná se o hlavní stranu, která se vám zobrazí, když se přihlásíte do své třídy. Zde lektor může sdílet videa, postovat příspěvky, či právě nahrávat odkazy na videohovory, přes které výuka probíhá.

Jak se připojím k aktuální lekci?

Velice jednodušše a to rozkliknutím odkazu, který lektor nahraje na „Stream“ (viz otázka „Jak funguje Google Classroom?“).

Jsou materiály dostupné i mimo pravidelné lekce?

Ano, veškeré materiály jsou uložené v Google Classroom, tedy ve virtuální třídě, a student k nim má přístup i mimo lekce.

Jak je to s reklamací kurzu?

Veškeré informace týkající se reklamace kurzu naleznete v našich Všeobecných obchodních podmínkách v článku XI. Reklamace.

Jak často se zkoušejí cvičné testy?

V rámci výuky je počítáno se třemi velkými didaktickými testy (vstupní, průběžný, závěrečný). Jedná se o testy, které po formální stránce odpovídají didaktickým testům u přijímacích zkoušek na střední školu, státních maturit či přijímačkách na VŠ. Každý kurz je koncipován jako příprava k jednotlivým přijímacím zkouškám nebo státní maturitě. Typové úlohy a cvičné testy jsou tak součástí téměř každé lekce.

Připravují se studenti na danou zkoušku pouze formou otázek, nebo se i “učí” problematické části učiva?

Studenti jsou připravováni na základě katalogů požadavků k jednotlivým přijímacím zkouškám nebo státní maturitě. Probírají se jednotlivá témata a okruhy testované u zkoušek, a stejně tak se výuka zaměřuje na typové / modelové otázky vyskytující se v jednotlivých zkouškách. 

Dostávají studenti domácí úkoly?

Ano, studium by mělo být komplexní a k tomu domácí příprava neodmyslitelně patří. Co se týče online přípravných kurzů na střední školy, v Google Clasroom, tedy virtuální třídě, má rodič přístup v pozici opatrovníka okamžitý přehled o zadaném úkolu. Vidí, zda-li student úkol splnil. Dále rodič dostává zpětnou vazbu, zda se student do online výuky přihlásil, jak úspěšně napsal test atp. 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Následující volbou souhlasíte s využíváním cookies a použití údajů o vašem chování na webu pro zobrazení cílené reklamy. Personalizaci a cílenou reklamu si můžete kdykoliv vypnout nebo upravit.