To nejlepší z našeho blogu

Lucie Štěrbová /

10 pravd, polopravd a mýtů o jednotných přijímačkách na střední školy

Loňský start jednotných přijímaček na střední školy pořádně zamotal hlavu učitelům, rodičům i samotným žákům. Zjistit úplné a ověřené informace byla bojovka, za kterou by se nestyděli ani kovaní skauti. Proto jsme pro vás posbírali časté omyly, mýty, polopravdy. A tady jsou i s odpověďmi!
Lucie Štěrbová /

Metoda GTD: Udělejte si v kalendáři i v životě pořádek

Co uděláte, když sám sebe považujete za nejlínějšího člověka na světě? Přeci vymyslíte systém pro zlepšení osobní produktivity. Tak jako David Allen. Ten v roce 2001 přišel se systémem GTD – Getting Things Done – a rázem se stal světovou celebritou. Upřímně, metoda GTD je „na první dobrou“ skvělá, ale seznam pravidel, úkolů a návyků je tak komplexní, že může působit… kontraproduktivně. Nic vám ale nebrání si ji upravit podle svého.
Lucie Štěrbová /

Příprava k maturitě: Šetřete naše lesy – učte se online

Učebnice, výpisky, stohy vytištěných papírů? Zapomeňte na to. V 21. století se na maturitu v pohodě naučíte na počítači, navíc zábavně a interaktivně. Přečtěte si, jak přepnout notebook nebo i mobil do studijního režimu.
Lucie Štěrbová /

Jak se zbavit strachu z mluvení? Začněte čtením nahlas

Češi na tom nejsou s cizími jazyky dobře. Přestože s angličtinou nebo němčinou začínáme už na základce, na dobrou úroveň se podle Eurostatu vyšvihne jen něco málo přes 20 % z nás. Ne snad, že bychom nerozuměli. Problém je spíš otevřít pusu a začít mluvit. Co s tím?
Lucie Štěrbová /

Skečnouting: Začněte si poznámky kreslit. Zapamatujete si víc a zlepšíte koncentraci

Představte si dva studenty na přednášce. Jeden si bude dělat klasické poznámky, ten druhý si bude čárat. Až se jich po týdnu zeptáte, o čem zmiňovaná přednáška byla, který si toho vybaví víc a do větších detailů? Tipujete „čmárala“? Máte pravdu. Zapojil totiž jak vizuální, tak verbální část mozku. 
Lucie Štěrbová /

5 účtů na Instagramu, které se vyplatí sledovat

Zařadili jste na seznam předsevzetí i odpoutání se od sociálních sítí? Chválíme, ale… udělejte výjimku a vezměte na milost následujících 5 účtů 😉. Naučíte se díky nim zdravě vařit, správně cvičit, efektivně pracovat a tak nějak se ze všeho víc radovat. A to není zase tak málo, co říkáte?
Lucie Štěrbová /

Tentokrát už to vyjde! Předsevzetí se dají dodržet, když víte jak na to

Víte, co se slaví každý rok 2. ledna? Mezinárodní den zesnulých předsevzetí. Sebevědomý závazek ze silvestrovské půlnoci většinou nemá šanci. A to ne proto, že je to s vámi beznadějné. Prostě jen volíte špatnou strategii. Naštěstí, když na to půjdete psychologicky, obelstíte sami sebe a vyjde to.
Lucie Štěrbová /

Vánoční zvyky ve světě: 5 bizarností, které nepochopíte…

Jak se po světě slaví svátek narození Ježíše Krista? S křesťanstvím, rozjímáním a rodinnou pohodou to často nemá nic společného. Naopak. Nad tím, co se děje na Štědrý den v cizině, zůstává rozum stát. A co my Češi, děláme na Vánoce taky něco divného? Samozřejmě, že ano. Víte, co to je?
Jana Pučová /

Budoucnost počítá s roboty

Budoucnost je vždy nejistá. Nikdo s přesností nemůže vědět, „co bude zítra“, natož co bude za pár let. Jisté je však to, že se blíží velká vlna robotizace. V Číně se dodávka průmyslových robotů za poslední rok zvýšila téměř o 27 %. Podle Mezinárodní federace robotiky se uvedené množství bude stále zvyšovat. Další vlna robotizace se podle odborníků blíží i do Česka.
Lucie Štěrbová /

*Přijímačky na* *žurnalistiku:* Chce to mít přehled, gramatiku na jedničku a mrknout na starší testy

Žurnalistika. Jeden z nejžádanějších oborů. Úspěšnost přijetí se pohybuje hluboko pod 40 %. Na pražskou žurnalistiku přijmou jen 10-15 % uchazečů. Konkurence je obrovská, stres ještě větší. Proto jsme pro vás posbírali rady přímo z „bojiště“: Pročtěte si tipy od těch, kteří přijímačky zvládli.