To nejlepší z našeho blogu

Jak dál po neúspěšných přijímačkách na vysokou školu?

Přišlo vám nepříjemné oznámení od děkana o nepřijetí na vysokou školu? Přemýšlíte, jak co nejlépe využít následující rok do dalších přijímacích zkoušek? Možností je spoustu. Přinášíme vám několik rad, jak na to.

Rozhovor s Irenou Meisnerovou – finalistkou Ředitele roku

Sice vystudovala chemii, ale vždy chtěla učit. Začínala na gymnáziu, nakonec vyhrála konkurs a stala se ředitelkou ZŠ Cimburkova na Praze 3.

Rozhovor s Jitkou Širůčkovou – finalistkou Ředitele roku

Klidná síla. Takové označení se hodí na ředitelku malotřídní ZŠ a MŠ Stará Červená Voda, jednu z finalistek naší ankety Ředitel roku.

Rozhovor s Ivetou Marušákovou – finalistkou Ředitele roku

Takovou paní učitelku byste chtěli. Hodná, laskavá, milá, hledající individuální cestu ke každému dítěti. I proto se stala jednou z finalistek naší ankety Ředitel roku. Vede malotřídku ZŠ a MŠ Plavsko na Jindřichohradecku.

Rozhovou s Ivou Sandri – finalistkou Ředitele roku

Zdatná manažerka, která si kromě dlouhé učitelské kariéry vyzkoušela 15 let pracovat mimo školství a získané zkušenosti teď bohatě využívá na svém současném postu. To je Iva Sandri, ředitelka Střední školy techniky a služeb Karviná a jedna z finalistek naší ankety Ředitel roku.

Rozhovor s Annou Niklovou – finalistkou Ředitele roku

Pracantka, řekne si člověk při bližším seznámení s ředitelkou ZŠ Marjánka na Praze 6 Annou Niklovou a s tím, co na škole dokázala zavést či prosadit.

Pokles práv a ekonomie, boom medicíny

V těchto dnech vrcholí na řadě vysokých škol v Česku přijímací řízení. To samozřejmě enormně zajímá i nás v Tutoru, protože jednou z našich specializací je právě příprava studentů na VŠ přijímačky. Tak jsme se trochu podívali na zoubek letošním číslům. Víte, který obor teď nejvíc letí? 

Miluše Vondráková /

Průzkum Tutoru: maturantům nejvíc vadí málo interaktivní výuka

Letošním maturantům na stylu výuky na střední škole nejvíce vadí, že je výuka příliš výkladová, málo interaktivní a místo vědomostí podstatných pro život je kladen důraz na memorování přehnaného množství teoretických informací.

Maturita z matematiky

„Tak nám skončily maturity, drželi jsme v Tutoru samozřejmě palce absolventům našich přípravných kurzů i všem dalším studentům, aby uspěli co nejlépe. Obzvlášť zvědavá jsem na letošní výsledky státní maturity z matematiky. V minulých letech byly dost tragické. A teď si představte, jak budou ta čísla vypadat, až bude za několik let maturita z matematiky povinná.

Rozhovor s Radkem Sáblíkem – finalistou Ředitele roku

Kdyby byl každý ředitel školy tak akční a kreativní jako Radko Sáblík ze Smíchovské SPŠ na Praze 5, tak by si české školství nemělo na co stěžovat. I proto se stal jedním z finalistů naší ankety Ředitel roku. Učí od roku 1988, po 14 letech se stal ředitelem.