To nejlepší z našeho blogu

Rozhovor s Vratislavem Šemberou – finalistou Ředitele roku 2019/20

„Zapálený matematik, skvělý kantor, respektovaný ředitel.“ To je stručný popis Mgr. Vratislava Šembery, ředitele Letohradského soukromého gymnázia o.p.s., jak zazněl v nominačních formulářích. Přečtěte si krátký rozhovor s jedním z finalistů ankety Ředitel roku 2019/20.

Rozhovor s Hanou Pátkovou – finalistkou Ředitele roku 2019/20

Mgr. Hana Patáková je ředitelkou Základní a Mateřské škola Rymice. Z nominačních formulářů víme, že si zaměstnanci i žáci velmi cení jejího lidského a chápavého přístupu, který je ale doplněn o profesionální vedení a komunikaci především s rodiči. Přečtěte si, co ji k práci ředitelky dostalo a další odpovědi jedné z finalistek loňského ročníku ankety Ředitel roku.

Rozhovor s Marcelou Davídkovou Antošovou – finalistkou Ředitele roku 2019/20

Přečtěte si rozhovor s Ing. Marcelou Davídkovou Antošovou, CSc., ředitelkou VOŠ informačních studií a SŠ elektrotechniky, multimédií a informatiky na Praze 9, která se na základě nominací dostala až do samotného finále ankety Ředitel roku 2019/20.

Přijímací řízení na SŠ 2020/2021

30. listopadu MŠMT ohlásilo změny v přijímacím řízení na SŠ ve školním roce 2020/2021.

Rozhovor s Miroslavou Jirečkovou – finalistkou Ředitele roku 2019/20

Mgr. Miroslava Jirečková je již osmým rokem hlavou Základní školy Litomyšl. V minulém ročníku ankety Ředitel roku se dostala až do úplného finále. Přečtěte si, co ji v práci dělá největší radost a na co je nejvíce pyšná.

Rozhovor se Zdeňkou Murasovou – finalistkou Ředitele roku 2019/20

Do TOP desítky nominovaných v anketě Ředitel roku se probojovala také RNDr. Zdeňka Murasová, která již 12 let stojí v čele ZŠ a MŠ Tyršova ve Frenštátu pod Radhoštem. Přečtěte si, jak se vůbec ke své pozici dostala, co ji na ni nejvíc baví nebo např. co považuje za největší problémy českého školství.

Harmonogram přihlášek a zkoušek 2020/2021

V současné době můžeme jen stěží odhadovat, co bude zítra, jaká nařízení budou platná, kdy se náš život vrátí do normálu… Termíny zkoušek jsou však už dané.  Pokud vás v letošním školním roce čekají přijímačky nebo budete maturovat, máme pro vás pár důležitých dat.  Jednotné přijímací zkoušky – Přihlášky ke střednímu vzdělávání do oborů s talentovou zkouškou […]

Ředitelem roku 2019/20 se stal Jan Grulich z Orlických hor

Dnes byly vyhlášeny výsledky naší ankety Ředitel roku, v níž odborná porota na základě nominací veřejnosti vybírala nejlepšího ředitele/ředitelku školy za školní rok 2019/20. Absolutním vítězem se stal Jan Grulich, ředitel ZŠ A MŠ TRIVIUM PLUS, o.p.s. v Dobřanech v Orlických horách. Jan Grulich vyhrál i v samostatné kategorii základních škol. Vítězem v kategorii malotřídek se stal Jakub Dolníček, ředitel ZŠ […]
Jana Pácalová /

Maturity v letošním školním roce

Po týdnu ve škole, kdy se každá po svém pere s nařízeními a doporučeními ohledně Covid-19, se může termín maturit zdát v nedohlednu.  Ale lépe je být připraven. Na těchto řádcích si můžete přečíst, k jakým změnám v organizaci a charakteru maturit dochází v letošním školním roce.

Zpátky do školy – konečně!

Stejně jako se žáci a studenti vrací do základních a středních škol, i my začínáme s našimi přípravnými kurzy a pomaturitním studiem. Začátek letošního školního roku bude ale jiný než všechny předchozí. Důvodem je pandemie koronaviru, která zasáhla do našich životů a různé míře je ovlivnila.