To nejlepší z našeho blogu

Lucie Štěrbová /

*Cestování s příručákem:* Poradíme, jak si sbalit tak, aby si kontrola ani neškrtla

Všechno, co potřebujete mít s sebou na výlet po Evropě, se snadno vejde do příručního zavazadla – malého kufru nebo batůžku. Není ale od věci sbalit si jen to, s čím vás pustí do letadla. Pokud vyrážíte za poznáním nalehko a levně s nízkonákladovými aerolinkami, máme pro vás pár rad od protřelých světoběžníků.
Lucie Štěrbová /

VIDEO: Nejslavnější filmové hlášky: Jak zní v originále a co o nich určitě nevíte?

Filmové hlášky. Taky určitě máte svoji oblíbenou. Takovou, kterou čas od času s chutí použijete i v reálném životě. Svůj žebříček má i náš lektor Ryan, milovník filmů. Ve videu představí svoje oblíbené a ke každé přidá zajímavost, kterou jste určitě nevěděli. Popcorn do ruky, začínáme za 3… 2… 1…
Lucie Štěrbová /

3×3 rady, jak se neučit, ale naučit

Chcete vědět, jak to ti premianti dělají, že mají hotovo už v předtermínech? A proč všichni ostatní usilovně „šprtají“ celé zkouškové a stejně prolezou jen s odřenýma ušima? Klíč je v efektivitě učení. Přečtěte si 9 tipů, díky kterým si látku nalijete do hlavy jako trychtýřem.  

VIDEO: Mýty a fakta o státní maturitě z češtiny a literatury: Uděláme vám v tom jasno!

Víte, z kolika témat pro maturitní sloh si budete vybírat? Malá nápověda: 10 jako loni jich není. Přitom tuhle nepřesnou informaci můžete najít v mnoha oficiálních zdrojích. Sesbírali jsme pro vás nejčastější mýty o státní maturitě z češtiny. Vlaďka Staňová vám v nich udělá jasno a navrch přidá ještě pár rad, jak se se státní maturitou popasovat se ctí.
Lucie Štěrbová /

5 tipů, jak zvýšit svoji produktivitu

S novým ránem si říkáte, kolik toho uděláte. Hlava plná ideálů. „Dneska budu produktivní,“ říkáte si. Jenže sotva si uvaříte první kávu ke čtení e-mailů, elán je ten tam. A na konci pracovní doby možná zjistíte, že jste celý den vlastně chodili od ničeho k ničemu. Co s tím? Jakmile si uvědomíte, že takhle to dál nejde, hecněte se začněte s našimi zlatými radami.
Jana Pučová /

Blíží se do České republiky „bitcoinová horečka“?

Většina z vás už jistě slyšela o kryptoměnách, tedy decentralizovaných digitálních měnách, nebo alespoň o bitcoinu, což je úplně první a zároveň zatím nejrozšířenější kryptoměna. Používání bitcoinu se začíná šířit po celém světě a výjimkou není ani Česká republika. Dokonce se dá říct, že co se bitcoinu týče, patříme mezi nejaktivnější země.
Lucie Štěrbová /

Bizarní studijní obory v Česku: Můžete se stát studovaným vinařem i údržbářem pažitu

V Česku je registrovaných 74 vysokých škol. Oborů, které na nich můžete studovat, jsou stovky. A kromě těch tradičních, jejichž výběrem nejspíš nikoho nepřekvapíte a nešokujete, můžete zvolit i takové, které mají k mainstreamu daleko asi tak jako kapela Slza ke kvalitní muzice 😉. Podívejte se na stručný výčet toho, čemu se můžete v Česku věnovat na akademické úrovni.
Monika Trojanová /

Učím se na Facebooku. Sociální síť vám pomůže s maturitou

Všeobecný přehled vám může zachránit krk nejen u maturity. Učitelé totiž oceňují, když studenti tupě “nepapouškují” naučené fráze, ale dokážou spojovat informace do souvislostí. Kupodivu vám k tomu pomůže aktuální zpravodajství nebo třeba Facebook.
Monika Trojanová /

Neumím se učit! Přijměte chyby a zkuste jiný styl učení

Sedíte nad učebnicí a do hlavy vám prostě nic neleze? Nejspíš potřebujete jiný způsob, jak se učit. A taky se nebičovat, když dostanete další čtyřku z písemky. Špatné známky berte jako jasnou zpětnou vazbu, že máte současný styl učení vyměnit za jiný.
Lucie Štěrbová /

Myšlenkové mapy: Skvělý pomocník pro brainstorming, tvorbu poznámek i učení

Zlepšují paměť, zvyšují produktivitu, usnadňují učení a především staví na hlavu to, jak jsme doposud zaznamenávali naše poznámky, nápady, výpisky. Seznamte se, myšlenkové mapy! Jsou barevné, plné obrázků a pracovali s nimi takoví velikáni jako Albert Einstein nebo Leonardo da Vinci. A začít je používat můžete i vy. Pomůžeme vám s prvními krůčky.