To nejlepší z našeho blogu

Monika Trojanová /

Neumím se učit! Přijměte chyby a zkuste jiný styl učení

Sedíte nad učebnicí a do hlavy vám prostě nic neleze? Nejspíš potřebujete jiný způsob, jak se učit. A taky se nebičovat, když dostanete další čtyřku z písemky. Špatné známky berte jako jasnou zpětnou vazbu, že máte současný styl učení vyměnit za jiný.
Lucie Štěrbová /

Myšlenkové mapy: Skvělý pomocník pro brainstorming, tvorbu poznámek i učení

Zlepšují paměť, zvyšují produktivitu, usnadňují učení a především staví na hlavu to, jak jsme doposud zaznamenávali naše poznámky, nápady, výpisky. Seznamte se, myšlenkové mapy! Jsou barevné, plné obrázků a pracovali s nimi takoví velikáni jako Albert Einstein nebo Leonardo da Vinci. A začít je používat můžete i vy. Pomůžeme vám s prvními krůčky.
Martina Vlčková /

Biohacking – Kam až povede kyborgizace společnosti?

Stále víc lidí měří svoje běžecké výkony či tělesné funkce pomocí různých aplikací. Tim Cannon, softwarový vývojář a podnikatel z Pittsburghu, zmíněný trend posunul na novou úroveň. Nadšený příznivec „biohackingu“, hnutí směřujícího ke splynutí lidí a strojů, si nechal na podzim roku 2013 do předloktí vpravit čip. Zařízení měřilo jeho tělesnou teplotu a následně mu posílalo zjištěné údaje na chytrý telefon. „Věcička“ o velikosti kreditní karty s názvem Circadia se nabíjela bezdrátově indukcí a komunikovala se svým nositelem pomocí optických signálů – přes LED diody implantované pod kůží.
Hana Džurná /

Fonetika jednoduše a zajímavě

Fonetika je nauka, která se zabývá zvukovou stránkou jazyka. V čele jejího zájmu stojí především proces vytváření zvuku v mluvních orgánech mluvčího. V menší míře se zajímá i o vnímání řeči u posluchače a podmínkami v prostředí, ve kterém zvuk řeči prochází od mluvčího k posluchači (ruch v prostředí, vzdálenost mezi účastníky řeči atd.).
Lenka Frömlová /

Stres všude kolem nás

Taky všude kolem sebe slyšíte a vidíte (na billboardech, v televizi a vůbec v médiích), jak je stres všude kolem nás a jak škodí zdraví? Zkusili jste se někdy zamyslet nad tím, co se vlastně pod pojmem stres schovává?
Monika Trojanová /

Dlouhodobý, nebo krátkodobý? Jazykový kurz vyberete podle svého stylu učení

Někdo potřebuje pochytit všechny souvislosti, jiný odmítá ztrácet čas a chce hned vidět rychlé výsledky. Dlouhodobé a krátkodobé učení s sebou nese řadu pro a proti. Proto při výběru kurzu se řiďte tím, co vyhovuje vašim potřebám a vašemu stylu učení. Jak se potřebujete učit vy?
Monika Trojanová /

Maturita za minimum času. Udělejte si strategický plán

Všichni říkají, ať se hodně učíte… ve skutečnosti se potřebujete učit především efektivně. Tyto tipy vám pomohou začít s přípravou včas a po malých kouskách. Ať zvládnete maturitu ve větším klidu než vaši spolužáci. Jak na to?