To nejlepší z našeho blogu

Rozhovou s Ivou Sandri – finalistkou Ředitele roku

Zdatná manažerka, která si kromě dlouhé učitelské kariéry vyzkoušela 15 let pracovat mimo školství a získané zkušenosti teď bohatě využívá na svém současném postu. To je Iva Sandri, ředitelka Střední školy techniky a služeb Karviná a jedna z finalistek naší ankety Ředitel roku.

Rozhovor s Annou Niklovou – finalistkou Ředitele roku

Pracantka, řekne si člověk při bližším seznámení s ředitelkou ZŠ Marjánka na Praze 6 Annou Niklovou a s tím, co na škole dokázala zavést či prosadit.

Pokles práv a ekonomie, boom medicíny

V těchto dnech vrcholí na řadě vysokých škol v Česku přijímací řízení. To samozřejmě enormně zajímá i nás v Tutoru, protože jednou z našich specializací je právě příprava studentů na VŠ přijímačky. Tak jsme se trochu podívali na zoubek letošním číslům. Víte, který obor teď nejvíc letí? 

Miluše Vondráková /

Průzkum Tutoru: maturantům nejvíc vadí málo interaktivní výuka

Letošním maturantům na stylu výuky na střední škole nejvíce vadí, že je výuka příliš výkladová, málo interaktivní a místo vědomostí podstatných pro život je kladen důraz na memorování přehnaného množství teoretických informací.

Maturita z matematiky

„Tak nám skončily maturity, drželi jsme v Tutoru samozřejmě palce absolventům našich přípravných kurzů i všem dalším studentům, aby uspěli co nejlépe. Obzvlášť zvědavá jsem na letošní výsledky státní maturity z matematiky. V minulých letech byly dost tragické. A teď si představte, jak budou ta čísla vypadat, až bude za několik let maturita z matematiky povinná.

Rozhovor s Radkem Sáblíkem – finalistou Ředitele roku

Kdyby byl každý ředitel školy tak akční a kreativní jako Radko Sáblík ze Smíchovské SPŠ na Praze 5, tak by si české školství nemělo na co stěžovat. I proto se stal jedním z finalistů naší ankety Ředitel roku. Učí od roku 1988, po 14 letech se stal ředitelem.

Rozhovor s Jiřím Vymětalem – absolutním vítězem Ředitele roku

Srdcem každé školy je její ředitel. Čím kvalitnější budeme mít ředitele, tím bude lepší i české školství. Abychom ukázali, že ti kvalitní v českých školách nechybí, budeme vám postupně přinášet krátké profily finalistů ankety Ředitel roku. A kým jiným začít než jejím absolutním vítězem Jiřím Vymětalem ze ZŠ a MŠ Olomouc, Svatoplukova 11.

*Jak nepromarnit svaťák?*

V posledních letech mají maturanti tu výhodu, že se tzv. svatý týden přehoupl do týdnů dvou, tří či téměř celého měsíce. O to větší si však musí dát pozor, aby ten dlouhý čas využili efektivně.
Miluše Vondráková /

*Máme vítěze ankety Ředitel roku!*

Ředitelem roku se v naší anketě stal Jiří Vymětal z Olomouce.

*Zákazy soukromých škol státní školy nespasíme a kvalitního vzdělávání nedosáhneme*

Přečtěte si komentář Miluše Vondrákové, akademické ředitelky společnosti Tutor k aktuálnímu tématu soukromých škol.