To nejlepší z našeho blogu

Lucie Štěrbová /

Naučit se dá všechno! Ano, i všeobecný přehled k přijímačkám

Chcete se dostat na humanitní obor? Tak si kupte každé ráno cestou do školy noviny a přečtěte si je od domácí politiky až po sport. U přijímaček vás pak nezaskočí otázka, která země zrovna předsedá Evropské Unii, co je to gnozeologie a kolik olympijských medailí v Pchjongčchangu posbírala Martina Sáblíková.
Lucie Štěrbová /

Přijímačky na podnikovku na VŠE: Nepodceňte jazyk ani matematiku a jste tam

Hlásíte se na podnikohospodářskou fakultu VŠE? Máme pro vás dvě zprávy. Nejdřív tu dobrou – každý rok se sem dostane víc než 500 studentů, což není málo. A teď tu špatnou. Podle loňských čísel máte teoreticky jen 43,6% šanci na úspěch. Tak si radši přečtěte, jak své vyhlídky vylepšit.
Lucie Štěrbová /

*Přijímačky na* *žurnalistiku:* Chce to mít přehled, gramatiku na jedničku a mrknout na starší testy

Žurnalistika. Jeden z nejžádanějších oborů. Úspěšnost přijetí se pohybuje hluboko pod 40 %. Na pražskou žurnalistiku přijmou jen 10-15 % uchazečů. Konkurence je obrovská, stres ještě větší. Proto jsme pro vás posbírali rady přímo z „bojiště“: Pročtěte si tipy od těch, kteří přijímačky zvládli.
Tomáš Ludvík /

Studijní předpoklady aneb „sciotesty“, eneszetka“, „óespéčka“ a „téespéčka“

Řešíte-li otázku, kam na vejšku, a nejde zrovna o matfyz nebo medinu, je dost pravděpodobné, že jste se již se zkratkami OSP či TSP setkali. Co ale uvedené zkratky skrývají, jaké jsou mezi nimi rozdíly a kam se po jejich absolvování můžete dostat? To všechno vám zodpovíme v následujících odstavcích.

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Následující volbou souhlasíte s využíváním cookies a použití údajů o vašem chování na webu pro zobrazení cílené reklamy. Personalizaci a cílenou reklamu si můžete kdykoliv vypnout nebo upravit.