Kategorie
- Jak na cizí jazyk (2)
- Jak na maturitu? (11)
- Jak se dostat na SŠ? (9)
- Jak se dostat na VŠ? (4)
- Jak se učit (19)
- Jak si vybrat VŠ? (2)
- Mikroblog Míly Vondrákové (5)
- Od všeho trochu (41)
- Online přípravné kurzy (3)
- Povinná četba (5)
- Průzkum mezi studenty (1)
- Rady k nástupu do školy (15)
- Ředitel roku (17)
- Zpovědi lektorů (1)
Harmonogram přihlášek a zkoušek 2020/2021
V současné době můžeme jen stěží odhadovat, co bude zítra, jaká nařízení budou platná, kdy se náš život vrátí do normálu… Termíny zkoušek jsou však už dané. Pokud vás v letošním školním roce čekají přijímačky nebo budete maturovat, máme pro vás pár důležitých dat. Jednotné přijímací zkoušky – Přihlášky ke střednímu vzdělávání do oborů s talentovou zkouškou […]
Maturity v letošním školním roce
Po týdnu ve škole, kdy se každá po svém pere s nařízeními a doporučeními ohledně Covid-19, se může termín maturit zdát v nedohlednu. Ale lépe je být připraven. Na těchto řádcích si můžete přečíst, k jakým změnám v organizaci a charakteru maturit dochází v letošním školním roce.
Maturity 2019/20: rozhovor s expertkou
Tak nám začal školní rok 2019/20 a čerství čtvrťáci na středních školách již začínají myslet na to, že je za pár měsíců čeká maturita. Nejen pro ně a jejich rodiče přinášíme rozhovor s akademickou ředitelkou naší společnosti Tutor Janou Pácalovou právě na téma maturit.
*Jak nepromarnit svaťák?*
V posledních letech mají maturanti tu výhodu, že se tzv. svatý týden přehoupl do týdnů dvou, tří či téměř celého měsíce. O to větší si však musí dát pozor, aby ten dlouhý čas využili efektivně.
Teď už to vyjde! Na co se zaměřit, aby opravná maturita v září klapla?
Tohle se holt stává… Zatímco vaši spolužáci na konci školního roku bouřlivě slavili úspěšnou maturitu, před vámi byla vyhlídka zářijového opravného termínu. A tahle v červnu ještě vzdálená představa začíná nabírat konkrétní obrysy. Jak se tedy připravit, aby to v září klaplo?
Maturitní písemka: Last minute triky, jak slohovku z češtiny zvládnout (na jedničku)
Určitě tuhle „urban legend“ znáte: To kdysi byla jedním z témat maturitního slohu úvaha točící se kolem otázky „Co je to odvaha“. Jeden z maturantů prý do papírů vepsal jen prostou větu „Tohle je odvaha“ a výtvor odevzdal… V některých variacích dostal jedničku, v jiných naopak pohořel. Abyste letos nepohořeli vy, máme pro vás last minute rady, na co […]
Tajemství jedničkářů: Vyhněte se nejčastějším chybám před maturitou
Šprty nemá nikdo rád, jedno se jim ale musí nechat. Protože už nějaký ten večer s nosem v učebnici strávili, nedělají začátečnické chyby a maturitu proto dají na samé jedničky. Čeho se tedy při učení vyvarovat? Víme, na co si dává bacha každý jedničkář!
Příprava k maturitě: Šetřete naše lesy – učte se online
Učebnice, výpisky, stohy vytištěných papírů? Zapomeňte na to. V 21. století se na maturitu v pohodě naučíte na počítači, navíc zábavně a interaktivně. Přečtěte si, jak přepnout notebook nebo i mobil do studijního režimu.
VIDEO: Mýty a fakta o státní maturitě z češtiny a literatury: Uděláme vám v tom jasno!
Víte, z kolika témat pro maturitní sloh si budete vybírat? Malá nápověda: 10 jako loni jich není. Přitom tuhle nepřesnou informaci můžete najít v mnoha oficiálních zdrojích. Sesbírali jsme pro vás nejčastější mýty o státní maturitě z češtiny. Vlaďka Staňová vám v nich udělá jasno a navrch přidá ještě pár rad, jak se se státní maturitou popasovat se ctí.
5 tipů, jak zvýšit svoji produktivitu
S novým ránem si říkáte, kolik toho uděláte. Hlava plná ideálů. „Dneska budu produktivní,“ říkáte si. Jenže sotva si uvaříte první kávu ke čtení e-mailů, elán je ten tam. A na konci pracovní doby možná zjistíte, že jste celý den vlastně chodili od ničeho k ničemu. Co s tím? Jakmile si uvědomíte, že takhle to dál nejde, […]